ALGIRDAS GAIŽAUSKAS

Gimė 1950 m. rugpjūčio 23 d. Tytuvėnuose, Kelmės r.

1981 m. baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Po studijų dirbo architektu, skulptoriumi, tapytoju.

1986 m. yra sukūręs metalo skulptūrą „Vandens paukštis“ (Raguva), 1987 m. – skulptūrą iš vario ir skardos „Mokykla“ (Panevėžys), 2000–2001 m. – dvi skulptūras iš nerūdijančio plieno (Vilnius), 2008–2010 m. – dvi skulptūras Dusetų parkui.

Nuo 1988 m. dalyvauja parodose Arkos galerijoje.

1999–2009 m. skulptūras kūrė Vokietijoje kartu su garsiais pasaulio skulptoriais Martin Matschinsky ir Brigitte Matschinsky-Denninghoff.

Nuo 2005 m. kasmet dalyvauja parodose Dusetų dailės galerijoje. Daug parodų surengė užsienyje. Kūrinių yra įsigiję Vokietijos, Italijos, JAV, Australijos ir kitų šalių kolekcionieriai.

2020 m. dalyvavo 11-oji šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20”.

Algirdas Gaižauskas pasižymi itin savita maniera, vaizduotės žaisme, neįprastų erdvių pojūčiu. Jo tapybos koloristika švelni – ji skamba tartum džiazo muzika, vedanti vien tik kūrėjui pažįstamais takais ir takeliais.

Gaizauskas profile

Algirdas Gaižauskas, dabar gyvenantis ir Vilniuje, ir Dusetose,  kilęs iš Tytuvėnų. Po studijų dirbo architektu, skulptoriumi, tapytoju, dešimt metų skulptūras kūrė Vokietijoje. Jo skulptūros puošia Vilnių, Panevėžį, Raguvą, dvi pastatytos Dusetų parke. Menininkas pasakojo, kad tapyba jam visgi arčiau širdies, nes dauguma idėjų ir darbų gimsta pleneruose, kur labai gera ir smagu. Tai pats geriausias laikas kūrėjui, kai nevaržo jokie buitiniai rūpesčiai ir gali tarsi ištirpti bendravime, buvime, gamtos bei kūrybos džiaugsme.

 

AUTORIAUS KITI DARBAI / SKULPTŪROS